Další vydařená akce s Rotary – Nation’s fair! Všichni z EXPROBRASIL jsme se sešli v sobotu 7. 10. 2017 v Campinas, abychom připravili naše stánky. Každá země měla vlastní stolek (USA, Mexiko, Taiwan a Indie měli víc stolků, protože výměnných studentů z těchto zemí je hodně, haha) a co jsme si s sebou měli/mohli připravit/přinést bylo jídlo, prezentace fotografie atd. Já, jakožto jediná v mém distriktu z Česka, jsem měla celý stůl pro sebe.

Ve čtvrtek před víkendem jsem se pustila do pečení bábovky, což dopadlo dobře, ale mohlo to být lepší. Taky jsem si s sebou vzala Kolonáda oplatky (který VŠEM chutnali), Bonpari, Fidorky…potom knížku a letáčky s fotkami a informacemi. Měla jsem tam taky svůj notebook s prezentací (ale asi po 2 hodinách se mi vybil).

První den – v sobotu – jsme teda jen chystali stánky, prohlíželi si stánky ostatní, jedli a blbli. Potom si nás večer vyzvedli náhradní rodinky, kde jsme se navečeřeli a přespali, abychom byli druhý den brzy ráno ready.

Když říkám v neděli brzy ráno, tak tím myslím, že jsme už museli být v 7:30 na místě. Řekli nám, že celý event začne v 8h, což samozřejmě nezačal. Účastníci tady tohoto ‚trhu‘ byli děcka, kteří chtějí jen na výměnu a jejich rodiče. Byla jsem mírně nervózní, přece jenom jsem byla u svého stolku sama, nevěděla jsem, jak to bude s portugalštinou a tak, ale nakonec to všechno bylo naprosto skvělý a v pohodě. Bylo to hodně náročný, všichni se mě ptali na ty stejné otázky, takže ke konci jsem měla všechny odpovědi naučený zpaměti. Taky mě hodně navštěvovali moji dva kamarádi z Taiwanu a Indie, takže to byla sranda. A kamarád kamaráda Taiwance tam se mnou strávil hodně času a předstíral, že je výměnný student z Francie a všichni mu to věřili, jeho přízvuk byl skvělej, haha.

Potkala jsem tam spoustu skvělých budoucích výměnných studentů, někteří se se mnou i fotili a říkali, jak jsem skvělá a tak, byla to zábava. Potom, co většina návštěvníků odešla, jsme si pustili hodně nahlas písničky a tancovali jsme (jako vždy).

Naprosto unavená jsem sedla s děckama do autobusu a jela jsem domů. Byla to velmi náročná akce. Já, jelikož jsem byla sama, jsem strávila asi 5 hodin mluvením bez přestávky.

Na závěr bych chtěla říct, že všechny v mém distriktu miluju a nemůžu se dočkat na další společnou akci! ❤️

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!